Ohýbané sklo v moderní podobě

Ohýbaná skla jsou vyráběna v elektricky vytápěných ohýbacích pecích s řízeným ohřevem a chlazením a tvarována do požadovaného ohybu na speciálních formách. Celý proces ohřevu a chlazení je řízen tak, že ve výsledném ohnutém skle není žádné zbytkové vnitřní pnutí.

home image

Kategorie

O nás

Speglass s.r.o. byla založena v roce 1994 a během několika let se stala významným výrobcem speciálních, především ohýbaných skel, aplikovaných ve stavebnictví a interiérech. Díky spojení kvalifikovaných odborníků s mnohaletými zkušenostmi ve vývoji technologie tvarování plochých skel se může v současné době svými výrobky srovnávat s produkcí obdobných západoevropských výrobců. Výrobky firmy Speglass nalezneme na většině významných budov s aplikací ohýbaných skel postavených v České a Slovenské republice od roku 1995. Ohýbaná skla byla úspěšně použita do většiny známých fasádních systémů, včetně speciálních strukturálních resp. polostrukturálních systémů. Od roku 1997 firma zahájila výrobu vícevrstvých bezpečnostních skel, která se používají hlavně jako skla pochozí a neprůstřelná.

fotka O nás

Jak se vyrábí ohýbané sklo

Ohýbaná skla jsou vyráběna v elektricky vytápěných ohýbacích pecích s řízeným ohřevem a chlazením a tvarována do požadovaného ohybu na speciálních formách. Celý proces ohřevu a chlazení je řízen tak, že ve výsledném ohnutém skle není žádné zbytkové vnitřní pnutí. Ohýbaná skla mohou být aplikována v prosklených fasádách ve většině používaných hliníkových systémech, včetně strukturálních a polostrukturálních, do plastových, kovových (hliníkových) a dřevěných okenních konstrukcí, zasklení vstupních zaoblených rohů výkladců, venkovní svislé prosklené výtahové šachty. Existují i aplikace v prosklených střešních systémech v obloukových světlících nebo kupolích. V interiérech lze ohýbaná skla aplikovat na prosklená schodiště, zábradlí, válcové prosklené výtahové šachty, přepážky v úřadech nebo peněžních ústavech (bankách) apod. Speciální použití může být v nábytku, čelní stěny akvárií apod.

fotka Jak se vyrábí ohýbané sklo

Jak se vyrábí bezpečnostní sklo

Bezpečnostní vrstvená skla lze lisovat v různých kombinacích běžně vyráběných typů skel a meziskelní PVB fólií o různých sílách (0,38PVB 0,76PVB, 1,52PVB), lze lisovat také kalená skla, kalená skla s protiskluzovým povrchem, skla ornamentní (ve vrchní vrstvě), skla barevná ve hmotě jakož i skla pokovená a další různé kombinace skel

fotka Jak se vyrábí bezpečnostní sklo

Projekt FVE SPEGLASS s.r.o.

reg. č. CZ.31.3.0/0.0/0.0/22_001/0006554 je spolufinancován Evropskou unií.

Cílem projektu je instalace fotovoltaické elektrárny (bez akumulace) sloužící pro vlastní spotřebu žadatele. Za pomoci využití obnovitelných zdrojů dojde k optimalizaci zajištění elektrické energie pro podnikatelskou činnost.

financováno Evropskou unií - NextGenerationEU
Národní plán obnovy
Národní plán obnovy

Projekt ÚSPORY ENERGIE V AREÁLU SPOLEČNOSTI SPEGLASS S.R.O.

je spolufinancován Evropskou unií.

Cílem projektu je optimalizace energetického hospodářství v areálu společnosti a realizace racionalizačních opatření, která povedou k významným úsporám ve výrobním areálu společnosti SPEGLASS s.r.o.

financováno Evropskou unií
Národní plán obnovy
Čekejte...